• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Психологічна служба школи


ГОДИНА ПСИХОЛОГА

ЯК ЗБЕРЕГТИ ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ'Я ДИТИНИ?

Не жалійте свого часу, щоб багато спілкуватися з дитиною.

Вислуховуйте ваших дітей, навіть якщо їхні твердження здаються абсурдними чи по-дитячому дивними. Їм дуже важливо, щоб саме мама (або людина, яка її замінює в цей час) вислухала.

Розповідайте казки на ніч, можете придумати нові історії, які схожі на події сьогодення, і з хорошою кінцівкою. Це налаштує на позитив, як би там не було.

Дітям у цей час дуже не вистачає свята, тому намагайтеся робити приємні сюрпризи, як би важко вам самим не було.

Підбадьорюйте дітей, вони відразу перехоплюють настрій. Читайте з дітьми.

Обов'язково самі звертайтеся за порадами до інших, і майте джерело сили, бо ми дуже швидко самі виснажуємося. Або згадуйте попередній досвід, свій чи інших, якщо немає можливості для зв' язку.

Намагайтеся не зриватися на дитині, переосмисліть щось на самоті, без неї.

Обов'язково часто обнімайте свою дитину і говоріть, як сильно ви її любите, і наскільки вона для вас дорога. Не скупіться на теплі слова підтримки. Дуже швидко дитина зі свого боку буде вам віддавати це тепло.

Заради щасливого майбутнього наших дітей ідемо до перемоги


ЯК ПОДОЛАТИ СТРЕС У ДИТИНИ?

ДИТЯЧИЙ ПСИХОЛОГ - ВПРАВИ ДЛЯ РОЗСЛАБЛЕННЯ ТА ЗНЯТТЯ НАПРУГИ В СТРЕСОВИХ СИТУАЦІЯХ. Мета: Допомогти оволодіти способами релаксації і зняти стресову напругу. Можливість виплеснути накопичену напругу. 1. «Вгору по веселці». Встаньте та закрийте очі, зробіть глибокий вдих та уявіть, що разом з цим вдохом ви піднімаєтеся вгору по веселці, а на видихаючи уявіть, що з’їжджаєте з неї, як з гірки. 2. «Почергове дихання через ніздрі». Спину тримаємо прямо, сидячи на стільці, великим пальцем правої руки закриваємо праву ніздрю і робимо глибокий вдих через ліву ніздрю, потім безіменним пальцем затуляємо ліву та видихаємо через праву. Намагайтеся наповнювати та спорожняти легені до кінця. Виконуйте 5 таких циклів та потім міняйте ніздрі. Така дихальна гімнастика вирівнює внутрішній баланс в організмі, гармонізує енергію, добре впливає на психічний стан людини. 3. Прогресуюча релаксація м'язів. Прогресуюча релаксація м'язів – це прекрасний спосіб зняти стрес. Релаксація досягається шляхом напруги й подальшого розслаблення різних груп м'язів тіла. Обличчя – попросіть дитину наморщити ніс і лоб, ніби вона нюхає щось неприємне, а потім розслабити м’язи обличчя. Повторити три рази. Щелепи – попросіть дитину щільно стиснути щелепи, ніби вона собака, який висить на кістці, а потім відпустити уявну кістку й повністю розімкнути щелепи. Повторити три рази. Руки та плечі – попросіть дитину витягнути руки перед собою, потім підняти їх над головою й потягнутись якомога вище. Після цього нехай дитина опустить вниз і розслабить руки. Повторити три рази. Кисті рук – нехай дитина уявить, ніби вона щосили стискає апельсин однією рукою, а потім кидає його на підлогу і розслабляє кисть і руку. Повторити три рази, а потім виконати вправу іншою рукою. Живіт – нехай дитина ляже на спину і всього на мить максимально напружить м'язи живота. Потім нехай розслабить живіт. Повторити три рази, а потім виконати цю ж вправу стоячи. Ноги й ступні – попросіть дитину стоячи втиснути пальці ніг у підлогу, ніби вона проробляє це з піском на пляжі. Нехай почергово вдавлює кожний палець у підлогу й розставить їх настільки, щоб відчувати напругу в ногах, а потім розслабиться. Повторити три рази. Виконуючи ці вправи, попросіть дитину спостерігати, як добре почувається тіло, коли вона розслабляє кожну його частину. Мета виконання цих вправ полягає в тому, щоб досягти повного розслаблення м'язів тіла. 4. Вправа «Лимон» Мета: досягти стану спокою. Сядьте зручно: руки вільно розмістіть на колінах (долонями вгору), плечі та голова опущені, очі заплющені. Уявіть собі, що у Вас у правій руці — лимон. Починайте повільно його стискати до тих пір, поки не відчуєте, що «вичавили увесь сік». Розслабтеся. Запам’ятайте свої відчуття. Тепер уявіть, що лимон знаходиться у вашій лівій руці. Повторіть вправу. Знову розслабтеся і запам’ятайте свої відчуття. Після цього виконуйте вправу одночасно обома руками. Розслабтеся. Насолодитися станом спокою.


ЧИМ ЗАЙНЯТИ ДИТИНУ ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ?

Чим зайняти і заспокоїти дитину під час повітряної тривоги під час перебування у сховищі (навіть, якщо це ванна кімната).

1. Якщо вашій дитині подобається, щоб їй розчісували волосся, то візьміть з собою розчіску. Рухи робіть повільні і плавні. Тією ж розчіскою можна злегка (або і сильніше промасажувати дитині стопи, долоні, руки, ноги, спину).

2. Попросіть, щоб дитина розчесала або промасажувала щіткою вас! Не забувайте вголос виражати вдячність і задоволення.

3. Читайте книжки, вірші або розповідайте ті, які пам'ятаєте. Намагайтесь говорити спокійним і розміреним голосом. Якщо у вашої дитини є улюблена книга (вірш, казка) і вона просить весь час саме її, то повторюйте її хоч і 100 разів! Бо передбачуваність - це безпека, це заспокоює.

4. Візьміть з собою папір, будь який записник і ручку або олівець. Спробуйте дудлінг. Це просте малювання візерунків або зображень. Можна намалювати рибок, кружки, квадрати, листочки або інше за вашим бажанням. І разом з дитиною заповнювати кожен елемент різними візерунками, лініями і т.п.
Джерело: https://t.me/pidtrumaidutuny


ЧИМ ЗАЙНЯТИ ДИТИНУ ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ?
10 порад, як вберегти емоційний стан і психічне здоров’я під час війни

6 ІДЕЙ КРАШАНОК з природних барвників

РЕКОМЕНДУЄМО ОЗНАЙОМИТИСЯ практичним психологам, соціальним педагогам, учителям, вихователям гпд, батькам


"СТРЕСОСТІЙКЕ ДИТИНОЗНАВСТВО"
Світлана Ройз

Ви прочитаєте:

"Пам'ятку безпеки в укритті"
"Якщо в дитини істерика"
"Якщо дитині наснився кошмар"
"Якщо в дитини шоковий стан"
"Як допомогти собі або іншим"
"Ігри для зняття стресу в дітей" тощо

Кiлькiсть переглядiв: 236